Державний акт на земельну ділянку

Державний акт – це документ , який засвідчує право власності конкретної особи на земельну ділянку. Державний акт на право власності на землю також визначає розмір , місцерозташування, межі ділянки і містить його схему. У деяких випадках громадянин може отримати більш ніж один ділянку. У такому випадку у державному акті будуть вказані такі ж дані про всіх ділянках . У державному акті , який видають замість земельного сертифікату , вказують цільове призначення ділянки – для ведення товарного сільськогосподарського виробництва або для ведення фермерського господарства . У державному акті також вказується дата його державної реєстрації.

Хто здійснює оформлення , видачу та реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку

Оформлення державних актів про право власності на земельну ділянку власникам земельних часток (паїв) здійснюється землевпорядною організацією , яка виконала землевпорядні роботи щодо виділення земельних часток ( паїв) у натурі ( на місцевості) і яка має відповідну ліцензію.

Чи не втратили право на земельну частку (пай) громадяни , які не отримали державний акт на право власності на землю до 1 січня 2008

Ні, не втратили , оскільки дія сертифіката на право земельної частки (пай ) у часі не обмежена.
Згідно п.17 Перехідних положень Земельного кодексу сертифікати громадян про право на земельну частку (пай) є дійсними в результаті виділення земельних часток ( паїв) у натурі ( на місцевості ) та видачі їм державних актів про право власності на земельну ділянку. Це означає , що дійсність (дія ) сертифікатів законодавцем пов’язує з вчиненням конкретного дії ( виділенням земельних часток ( паїв) у натурі та видачею державних актів на право власності на землю) , а не з будь-якою датою. Отже, кінцевий термін обміну сертифікатів на державний акт на право власності на землю чинним законодавством не встановлений.

Чи можна зараз збільшити шляхом безкоштовної приватизації земельну ділянку площею 0,6 га

Земельна ділянка , що був приватизований для ведення особистого підсобного господарства площею меншою , ніж 2 га , можна збільшити шляхом безкоштовної приватизації. Це означає , що додатково можна приватизувати земельну ділянку площею , яка в сукупності з раніше приватизованої не перевищувала б 2 га (ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу та ст . 5 Закону України від 15.05.2003 р. № 742 – IV «Про особисте селянське господарство » ) .