Зміна призначення земельної ділянки

Зміна призначення земельної ділянки

У державних актах на право власності, а також в акті, визначальному право постійного використання ділянки землі, прописується цільове призначення ділянки. Цільовим призначенням ділянки називається його призначення і безпосереднє використання у визначених сферах діяльності.
Кожна ділянка відноситься до відповідної категорії земель. Ці категорії і є головним визначальним моментом визначення цільового призначення ділянки. Категоризація землі описана в Земельному кодексі України (від 25 жовтня 2001 року № 2768- III). Однією з головних категорій землі, описаних в Земельному кодексі, є землі, які стосуються житлової та громадської забудови. Саме з цією категорією і пов’язана більшість звернень.
Хоч процедура визначення цільового ділянки і входить до компетентність органів влади, змінити призначення цільового ділянки можуть як юридичні, так і фізичні особи. Зазвичай це відбувається для отримання вигоди в якій-небудь сфері діяльності. Оподаткування на власність нижче і вигідніше використовувати цей спосіб, ніж брати в оренду окремі приміщення. Саме тому, сьогодні в Україні все більше охочих змінити цільове призначення ділянки.
Для зміни категорії використання ділянки необхідно написати заяву і прикласти до нього деякі документи:

  1. Копію акта, в якому прописується право власності заявника на ділянку землі
  2. Копію паспорта для фізичної особи та копію документа про державну реєстрацію для юридичної
  3. Необхідні довідки з районного відділу архітектури та будівництва та виписку з відділу земельних ресурсів ( прописуються можливі обмеження на використання землі)
  4. Усвідомлене обгрунтування зміни призначення ділянки
Зазвичай рішення про зміну призначення ділянки приймає районна або міська адміністрація, а якщо ділянка розташована в населеному пункті, то останнє слово залишається за міським ( або сільським ) радою. У випадках, коли ділянка представляє особливу цінність, рішення приймає Кабінет Міністрів і Верховна Рада України. Особливо цінними землями є ділянки землі природоохоронних комплексів, наукових і навчальних закладів, ріллі та ділянки, покриті лісами першої групи. Також в цю групу входять земельні ділянки, склад грунту яких має значну цінність (чорнозем та ін.)
Після подачі документів і затвердження нового цільового призначення ділянки, власник отримує акт на право власності вже на ділянку із зміненим цільовим призначенням. Якщо було прийнято негативне рішення, то органи виконавчої влади повинні повідомити про це заявника протягом 15 днів. Дане рішення також можна оскаржити в суді.
Для того щоб знизити ризик отримання негативного рішення, а також для економії часу можна звернутися в нашу компанію. Фахівці мінімізують ризик і значно прискорять весь процес отримання необхідних документів. Ви також можете звернутися за юридичною консультацією з цього питання і замовити юридичний супровід. Наші співробітники розглянуть будь-які ваші проблеми пов’язані із зміною цільового призначення земельної ділянки і запропонують вам найбільш швидке і менш витратне рішення.

Звертайтесь до нас!

(044) 229-99-65

(044) 229-93-09