Реєстрація права власності (Київ та Київська область)
Набувши з початку 2013 року, нові правила реєстрації права власності на нерухомість, як і раніше хвилюють як експертів, так і пересічних громадян.
Зараз система реалізована і налагоджена тільки в теорії, їй ще досить довго доведеться звикати до практичної сторони реальності. А так як раніше подібних змін у законодавстві не було і населення ще не має досвіду швидкої адаптації, реєстрація прав власності на нерухомість може злегка затримуватися. Тепер розглянемо більш детально нові умови реєстрації нерухомого майна .
Отже, з 2013 року відбулася головна подія для ринку нерухомості України: реєстрація права власності на нерухоме майно змінилася докорінно. Якщо раніше в Україні діяло 4 реєстру, то тепер вони об’єдналися в один – Державний реєстр майнових прав на нерухоме майно.
Ця реєстраційна система заснована на новому підході: тепер державна реєстрація прав на нерухомість, речових прав на земельні ділянки та обтяжень здійснюється в одній реєстрі.
Зміни торкнулися і порядку самої реєстрації. Якщо раніше необхідно було йти в БТІ і домовлятися про проведення технічної інвентаризації, отримувати витяг і реєструвати новий договір, то після вступу нового Закону в силу, покупцям і продавцям можна відразу ж йти до нотаріуса, який сам виготовляє для них залишилися необхідні документи.
У теорії процедура спрощується т.к. в ній відсутні довгі терміни отримання документів і в більшості випадків процедура може тривати не більше одного дня.
Змінився і порядок проведення технічної інвентаризації та установки прав власності нерухомості. Тепер подібну інвентаризацію може привести будь-яка фірма, у якої є фахівець з відповідним сертифікатом і кваліфікацією.
Реєстрація іпотеки, арештів і заборон з нового року також проводиться з єдиному новому реєстрі. Під це правило не потрапляє лише податкову заставу, реєстрація якого досі проводиться в реєстрі обтяжень рухомого майна.
У державному реєстрі є можливість створення трьох видів витягів : вилучення, для власника майна та його спадкоємців, витяг, одержуване під час державної реєстрації права власності та витяг прав, яке необхідно в процедурі постановки на облік безхазяйного нерухомого майна .
Тепер наведемо список документів, які необхідні для проведення державної реєстрації прав :
- Заява про необхідність проведення державної реєстрації
- Паспорт
- Реєстраційний номер платника податків (ІПН)
- Документ з підтвердженням оплати за надання витягу
- Документ, що підтверджує сплату державного мита
- Свідоцтво, в якому прописані права на спадщину
Безпосереднє здійснення державної реєстрації прав на нерухоме майно покладено на територіальні управління юстиції.
З 2013 року всі реєстри (Реєстр прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державний реєстр іпотек і Державного реєстру обтяжень рухомого майна) втрачають силу. Їх замінить єдиний Державний реєстр прав на нерухоме майно. Але права, зареєстровані в старих реєстрах, залишаться в силі і їх реєстраційні дані будуть використовуватися.
Залишилися питання? Телефонуйте прямо зараз!
(044) 229-99-65
(044) 229-93-09