Декларація ДАБК

Декларація ДАБК

Основним документом в ДАБК, який регламентує процес підготовчих робіт, а також самого будівництва є декларації. Декларації діляться на три види:

  1. Про початок виконання підготовчих робіт
  2. Безпосередньо про початок будівництва
  3. Декларація, яка повідомляє про готовність об’єкта до експлуатації

Розберемо по порядку всі види декларацій, а також процес їх реєстрації.
У разі оформлення декларації ДАБК про початок проведення підготовчих робіт необхідно керуватися вимогами, прописаними в Законі України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». Реєстрація декларації проходить в найближчому дозвільному центрі. Процедура безкоштовна, хоча й вона має свої складнощі. Пред’явнику необхідно надати два примірники декларації ДАБК, причому за достовірність і повноту даних відповідає пред’явник. Якщо дані викладені невірно або з помилками в оформленні, Інспекція зобов’язана повернути декларацію із зазначенням причин.
Декларація ДАБК про початок будівництва (або будівельних робіт) реєструється за аналогічним принципом. Крім того, перед реєстрацією замовнику необхідно мати ряд документів:

  1. Документ, в якому прописується право користування ділянкою
  2. Форму, підтверджену ДАБК, про початок виконання будівельних робіт
  3. Декларація для об’єктів I – III категорій складності або дозвіл на будівництво для IV і V категорій складності об’єктів.

І нарешті, декларація про готовність здачі в експлуатацію реєструється на підставі викладених у Законі «про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та подається до територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції.
Іноді процес оформлення декларацій може займати досить багато часу. Наші фахівці зможуть захистити вас від проблем, пов’язаних з реєстрацією декларацій. Звертайтеся до нас, і ви значно заощадите свій час!

(044) 229-99-65

(044) 229-93-09