Оформлення самобуду

Оформлення самобуду

Самобудом прийнято називати будівництво об’єктів без дозвільних документів, а також переобладнання приміщень (збільшення житлової площі та ін) з порушеннями будівельних стандартів і правил. Ми часто стикаємося з ситуацією, коли будівництво об’єкту вже завершилося і необхідно оформити його юридично. Тут гостро постає питання оформлення самобуду і, на жаль, лише на підставі рішення суду можна отримати документи, які регламентують право власника на об’єкт нерухомості. Правильним рішенням перед зверненням до суду буде оформлення права власностіна землю, на якій знаходиться об’єкт самочинного будівництва. Якщо цього не зробити, то власник землі має право вимагати знесення об’єкта за рахунок забудовника. Власник також має право викупити об’єкт нерухомості, що знаходиться на його землі, сплативши витрати забудовника на будівництво. Основним способом оформлення самобуду в користування є :

  1. Отримання згоди власника земельної ділянки на забудову, а також оформлення договору оренди чи будь-якого іншого договору регламентує право використання.

Для цього необхідно подати заяву до відповідних органів за місцем проживання. Також до заяви необхідно додати документ, що підтверджує право на забудову (згода власника) та нотаріально завірити його.

  1. Затвердження проектної та іншої документації, фінальна перевірка всіх нормативів будівництва. Введення в експлуатацію.

Всі норми будівництва визначаються офіційними будівельними нормами України. Також при розробці проекту необхідно особисту участь сертифікованого архітектора. Документацію і сам проект необхідно погодити з містобудівними органами за місцем проживання.

  1. Безпосередня реєстрація нерухомого майна в БТІУ БТІ повинні реєструватися всі поточні споруди під різними адресами, тобто всі прибудови та надбудови, будинки та інші споруди. Самобуд також оформляється в БТІ і дані об’єкт має позначку в паспорті як «Самовільне будівництво».
    1. Визнання права власності через суд. На жаль, цей пункт ніяк не можна обійти т.к. визнання права власності на самобуд можливо тільки через суд. Документи оформляються відповідно до Цивільного процесуального Кодексом.Нагадаємо, що власник самобуду без установчої документації не здатний здійснювати з ним юридичні угоди, а це означає, що він позбавлений права розпоряджатися ним. Крім того, зведення самобуду передбачає кримінальну та адміністративну відповідальність. Наша компанія допоможе вам максимально полегшити і прискорити оформлення документів на об’єкти самовільного будівництва.

      (044) 229-99-65

      (044) 229-93-09